HbbTV - Hybrid Broadcast Broadband TV
Stiskem červeného tlačítka jste spustili hybridní televizi HbbTV. Služba umožňuje pohodlný příjem digitálních informací šířených přímo v televizním signálu nebo prostřednictvím internetu.

HbbTV je univerzální platforma pro digitální doplňkové služby. Není podmíněna postojem výrobců přijímačů, což je případ tzv. widgetů (aplikací), které fungují vždy jen s televizory určitého výrobce.

Superteletext, naše první HbbTV aplikace

Teletext s moderní grafikou je alternativou analogového teletextu zejména u HD programů, protože norma vysílání ve vysokém rozlišení už nepočítá s přenosem běžného teletextu. Aplikaci superteletext vysíláme od května 2012.

TV program, podrobný průvodce programem ČT

Komfortní podobu elektronického programového průvodce (EPG) přináší aplikace TV program. Aplikaci vysíláme od prosince 2012. V červenci 2013 jsme aplikaci propojili s aplikací iVysílání. Vybrané archivní pořady je tedy možné spouštět přímo z aplikace TV program.

iVysílání, archivní videa ČT

Aplikace archivních videí umožňuje přístup ke kompletní databázi videí publikovaných na webu ČT. Aplikace je k dispozici od července 2013. V květnu 2015 došlo k částečné inovaci aplikace. V nabídce je nyní i živé vysílání. Live přehrávač zahrnuje funkci pro posun zpět v čase, a to až o 3 hodiny. Pestrou paletu funkcí má i nový přehrávač pro archivní videa. Jedná se o individuální volbu obrazové kvality, možnost indexace neboli výběru ucelené části pořadu, vysílání se zvukovým popisem pro zrakově postižené občany, titulky k pořadům atd.

Aplikaci iVysílání vhodně doplňuje její dětská verze. Díky aplikaci iVysílání :D máte k dispozici archivní dětské pořady na jednom místě. Tuto aplikaci vysíláme od dubna 2014.

Lišta ČT24, zpravodajská lišta z vysílání ČT24

Aplikace zpravodajská lišta v podobě známé z vysílání kanálu ČT24. Lištu lze aktivovat na jakémkoliv kanálu ČT. Nad rámec standardního zobrazení lze obsah lišty rozbalit, takže celý přehled zpráv je k dispozici přehledně vcelku. Ve vysílání od září 2013.

Aplikace primárně pro děti

Mezi takové patří ÁbécéDéčko, video kvíz až pro čtyři hráče. Podstatou této interaktivní hry jsou kvízové otázky formou krátkých videí. Soutěžit můžete ve znalostech dětských seriálů, večerníčků, pohádek apod. (v nabídce od dubna 2014).

Další aplikací pro děti je „DIV“. Jedná se o televizní verzi dětského vzdělávacího projektu s názvem DIV. Pomocí nového video přehrávače, ve kterém stačí stisknout tlačítko „i“ k získání informací o přehrávaném videu, získáte přístup k populární webové vzdělávací video encyklopedii (říjen 2015).

Aplikace k významným sportovním událostem

Již pro start HbbTV v České republice jsme připravili samostatnou aplikaci k mistrovství světa v ledním hokeji (květen 2012).

V červnu 2012 jsme spustili druhou sportovní aplikaci, a to UEFA Euro 2012.

Fotbalovou aplikaci vystřídala v červenci 2012 aplikace k letním olympijským hrám v Londýně.

Na první sportovní hokejovou aplikaci z roku 2012 navázala podobná aplikace MS hokej 2013.

V únoru 2014 jsme odvysílali aplikaci k ZOH v Soči. De facto se jednalo o dvě aplikace. V první části byly veškeré olympijské sporty. Samostatnou část jsme vyčlenili pro turnaj v ledním hokeji.

Zcela nový koncept sportovní aplikace byl poprvé použit v květnu 2014, a to pro aplikaci MS hokej. Následně (červen 2014) i pro aplikaci MS fotbal.

V roce 2015 došlo k další inovaci hokejové aplikace. Poprvé zahrnovala živé extra přenosy z tzv. netelevizních zápasů.

K dalšímu posunu ve vývoji sportovních aplikací došlo hned v následujících letech. Konkrétně se jednalo o aplikace MS hokej 2016, Světový pohár v ledním hokeji 2016, MS hokej 2017, MS hokej 2018 (zvolíte číslem 1), UEFA EURO 2016 a MS fotbal 2018 (k dispozici pod číslem 2).

Aplikace ve vazbě na televizní vysílání

Výhodou HbbTV je, že běží na pozadí televizního vysílání. Proto lze vhodně obohatit standardní televizní pořad o další doplňkový obsah. První aplikaci tohoto typu jsme spustili na podzim 2013, následně i v roce 2015. Jednalo se o Taneční školu StarDance, tj. kurzy společenského tance (zobrazíte volbou číslice 6).

Od prosince 2013 je v nabídce služeb HbbTV aplikace Panorama. Přináší podrobný informační servis z lyžařských středisek v ČR. Kromě záběrů z panoramatických kamer obsahuje řadu doplňkových informací o provozu a podmínkách v areálech.

Obsah ve vazbě na pořad zahrnuje také aplikace „Nejchytřejší Čech“, kterou jsme publikovali v lednu 2016. Uživatelé tak získali přístup k dalším kvízovým otázkám a možnost vyzkoušet si, co dokáže jejich mozek. Aplikace až pro tři hráče přináší nejen nové kvízy, ale i několik bonusových videí (stiskněte číslo 7).

È

Zavřít - zpět ke zprávě
0
ČT bod
9
Kontakty/Ochrana soukromí
Konec